0

پوست و مو

آموزش انواع ماسک صورت با جو

اکتبر 18, 2016 در 6:53 ب.ظ توسط

آموزش انواع ماسک صورت با جو

ماساژ با جوی دو سر و سفیده تخم مرغ

مواد لازم

– پودر جو دو سر

– تخم مرغ

طرز تهیه

یک قاشق غذاخوری پودر جوی دو سر را با سفیده یک عدد تخم مرغ خوب مخلوط کرده و آن را بر روی پوست بمالید. صبر کنید. تا این خمیر خشک شود. سپس آن را مانند خمیر قبلی با آب سرد خیسانده و از روی پوست بردارید.

حال اگر شما دارای پوست خشکی هستید پس از برداشتن خمیر، مقداری سس مایونز را بر روی سطح پوستتان مالیده و پس از گذشت مدتی (حدود یک ربع ساعت) آن را با آب گرم شست و شو دهید ولی در صورتی که پوستی چرب دارید به جای سس مایونز از ماست ساده استفاده کنید. بعد از مدتی می توانید شاهد پوستی درخشان باشید.

%d8%ac%d9%881

ماسک جوی دو سر برای پوست‌های چرب

یک قاشق غذاخوری جوی دو سر آرد شده را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. نصف سیب را رنده کرده و ۲ قاشق چایخوری آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

خمیر به دست آمده را به پوست صورت مالیده و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 ماسک جو برای پوست‌های خشک

  اما راهی دیگر برای داشتن پوستی درخشان این است که شما می توانید۲ قاشق غذاخوری عسل را به همراه ۲ قاشق غذاخوری آرد جو و ۲ قاشق چایخوری پودر نعناع مخلوط کرده و به صورت خمیر در آورید. مقدار کمی‌شیر به خمیر اضافه کنید به گونه ای که حالت کشدار پیدا کند. ماسک را روی صورت مالیده و بعد از نیم ساعت صورت را با آب ولرم بشویید.

%d8%ac%d9%88

یک ماسک ساده نشاسته جو ( از عطاری تهیه کنید )  یا پودر جو :

پودر یا نشاسته جو

ماست ( اگر پوست خشکی دارید )  ۱ قاشق چایی خوری غذا خوری یا ابلیمو تازه نه صنعتی ( اگر پوست چربی دارید )  ۱ قاشق چایی خوری

ماسک را با اب خیار یا آب رقیق کنید .۱۵ دقیقا روی پوست بزارید و ریلکس کنید و بعد با آب خنک صورتتان را بشویید.

توجه : از چنگ زدن و مالیدن محکم صورت خودراری کنید.

پوست و مو

برچسب‌ها, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید