0

پوست و مو

راه های بستن منافذ باز پوست

سپتامبر 21, 2016 در 9:14 ق.ظ توسط

یکی از یا تونرها، گلاب است. پوست خود را هر شب با یک تکه پنبه آغشته به گلاب بشورید تا هم به سایر راهکارهای بستن منافذ باز پوست سرعت ببخشید و هم از ایجاد دوباره آن ها جلوگیری نمایید.possti-ziba

استفاده از کرم های لایه بردار در شب. کرم هایی مانند ترتینوئین، هیدروکینون و هر ترکیبی از اسیدهای میوه یا AHA. استفاده از این کرم ها تاثیر زیادی در بستن منافذ باز پوست دارد. البته بسیار دقت نمایید که وقتی در شب لایه بردار استفاده می نمایید، در روز باید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از درمان های پزشکی زیبایی. روش هایی مانند میکرودرم و انواع لیزرها میتوانند تاثیر بسزایی در بستن منافذ باز پوست داشته باشند.

در مقابل آفتاب حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید.kerem-zed-aftab-piri-poost

لیمو: لیمو دارای خواص اسیدی موثری می باشد که باعث بستن منافذ باز پوست می شود. برای استفاده از این ماده موثر چند راه دارید. الف) چند قطره آبلیمو در آب بریزید و صورت خود را با آن بشورید. ب) با ترکیب آبلیمو و سفیده تخم مرغ ماسکی تهیه کنید و هفته ای دوبار و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. هرگز برای بستن منافذ باز پوست از آبلیمو به تنهایی استفاده نکنید. چون آبلیمو باعث حساس شدن پوست به نور خورشید و مشکلات دیگر برای پوست می شود.
ضمنا این روش درمانی باعث کاهش جوش های صورت نیز می شود.limo-zibaiee

بخور بابونه. بخور دادن پوست با بابونه به میزان دو بار در هفته تاثیر بسیار خوبی بر بستن منافذ باز پوست دارد. وقتی پوست شما در اثر این بخور عرق میکند، منافذ باز پوست شروع به بستن می کنند. همچنین قبل از هر یک از سایر روش های بستن منافذ پوست اگر از بخور بابونه استفاده کنید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت.

استفاده از یخ در مواقع فوری مثل قبل از آرایش برای رفتن به یک مهمانی برای بستن منافذ باز پوست می توانید از یخ استفاده نمایید. البته این روش درمانی تقریبا موقت است.rahhaye-bastan-manafez-poost

آب نارنج. با استفاده از آب نارنج و گلاب می توانید ماسکی تهیه نمایید که در بستن منافذ باز پوست تاثیر بسزایی دارد.

جوش شیرین. این ماده علاوه بر کمک به بستن منافذ باز پوست، باعث لایه برداری ملایم پوست، تنظیم ph پوست و چربی آن و تمیز شدن محتوای داخل منافذ پوست می شود.

برای استفاده از جوش شیرین برای بستن منافذ باز پوست کافیست یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید. سپس صورت خود را با صابون شسته و بعد از این محلول بر روی پوست صورت خود ماساژ داده و بعد از ۲ تا ۳ دقیقه با آب سرد بشویید.

استفاده زیاد از کرم پودر ازعلل بزرگی منافذ پوست است این مواد سطح پوست ومنافذ را بسته وچربی ترشح شده نمیتواند خارج شود لذا منافذ گشاد وباز میشود تابتواند چربی زیرپوست رابه سطح آن برساند

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید