0

پوست و مو

فواید ماسک گذاری بر روی پوست

اکتبر 19, 2016 در 6:10 ب.ظ توسط

فواید ماسک گذاری بر روی پوست

ماسک گذاری از شیوه های مهم در پاکسازی احیاء پوست و حفظ طراوت و زیبایی پوست می باشد. ماسکها از انواع میوه ها، گیاهان و مواد معدنی تهیه می شوند. و فواید کلی آنها شامل:

1- پاکسازی و پاک کنندگی پوست و ایجاد ظاهری شفاف و سالم را می نماید.

2- مقدمه ای برای انجام پیلینگ پوست می باشد.

3- استفاده از ماسک تقویت کننده، سبب افزایش قوام پوست و سفت کننده می باشد.

4- باعث افزایش جریان خون شده و ایجاد شادابی و طراوت در پوست می نماید.

5- بسته به نوع افزودنی ها در درون ماسک، گاهی دارای خواص درمانی می شود.

6- باعث رطوبت رسانی به پوست می شود.

7- باعث افزایش تنفس سطحی پوست می گرد.

 %d9%85%d8%a7%d8%b3%da%a91

انواع ماسک ها

ماسک ها فرآورده ای برای پاک سازی و تقویت هر چه بهتر پوست می باشند. ماسک ها به صورتهای مختلفی وجود دارند.

1- ماسک پودری

پایه اصلی ماسک به صورت پودر می باشد. برگ ها و گل های خشک شده که به صورت پودر در آمده اند با آب، شیر یا آب میوه های مختلف و روغن های گیاهی مخلوط شده و به صورت خمیر در می آیند. این ماسک را می توان با نوک انگشت و یا قلم مو بر روی پوست مالیده و بعد از خشک شدن آن را با آب شست.

2- ماسک خمیری

این ماسک از مخلوط میوه های رنده شده با شیر و روغن های گیاهی بدست می آید. به حالت خمیر یکدستی است که با نوک انگشت یا کاردکی پلاستیکی بر روی پوست قرار داده می شود بعد از مدتی روی پوست خشک می گردد،  که باید آن را با پنبه مرطوب یا پنبه آغشته به شیر یا گلاب از روی صورت پاک کرد، سپس پوست را شستشو داد.

3- ماسک کرمی

این ماسک پس از اماده شدن به علت وجود روغن های گیاهی به حالت کرم در می آید. این ماسک را باید مانند کرم با انگشت روی پوست مالید. این ماسک بدون این که خشک شود بعد از 15 تا 20 دقیقه از روی صورت شسته می شود.

 %d9%85%d8%a7%d8%b3%da%a9

4- ماسک جامد

این نوع ماسک دارای محتویاتی است که بر اثر حرارت به صورت شل و نرم درمی آید. و باید توسط قلم مو یا نوع کاردک بر روی پوست مالیده شود. معمولا این ماسک ها بر روی پوست سفت و محکم می شوند و  باید آنها را به صورت ورقه ورقه یا قطعه قطعه از روی پوست جدا کرد.

5- ماسک ژل

معمول ترین ماسکی است که از عصاره گیاهان و میوه ها تهیه می شود و آن را با انگشت می توان بر روی پوست مالید. بعد از مدتی که روی پوست ماند، کمی سفت می شود. این ماسک را می توان با پنبه و آب پاک کرد.

6- ماسک مایع

این نوع ماسک ها معمولا از مایعات مانند شیر، آب میوه ها و عصاره های گیاهی تهیه می شوند. فقط با پنبه روی پوست مالیده می شوند بعد از مدتی غشاء نازک و چسبنده ای بر روی پوست خشک می شود که باید آن را با  آب شستشو داد.

پوست و مو

برچسب‌ها, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید