0

پوست و مو

مراقبت های پوستی

دسامبر 13, 2016 در 8:25 ق.ظ توسط

با پوست چرب چه كار كنيم؟

براي مدت طولاني در معرض تابش نور خورشيد قرار نگيريد. هم تابش آفتاب و هم تعرق باعث ترشح چربي و چرب‌تر شدن سطح پوست مي‌شوند. اگر از مواد آرايشي استفاده مي‌كنيد انواع بدون چربي آن را انتخاب كنيد تا حجم چربي در پوست‌تان تشديد نشود. هرازگاهي هم پوست خود را پاكسازي كنيد؛ به اين صورت كه با مراجعه به متخصص، چربي‌هاي زيرپوستي را خارج كنيد.

با پوست معمولي چه كار كنيم؟

پوست معمولي نياز به مراقبت خاصي  ندارد، جز اينكه دقت كنيد با استفاده از شوينده‌ها، پاك‌كننده‌ها و مواد آرايشي ‌و بهداشتي نامناسب به آن آسيبي نرسانيد.moraghebat-postomo

البته اگر پوست‌تان معمولي است دليل نمي‌شود كه به كل همه چيز را ناديده بگيريد و به آن بی توجه باشید حواس‌تان به مجوز بهداشت و اصول ابتدايي در خريد محصولات بهداشتي و آرايشي باشد.

با پوست خشك چه كار كنيم؟

پوست‌هاي خشك نسبت به ساير پوست‌ها نياز به چربي يا رطوبت بيشتري دارند. در انتخاب محصولات آرايشي و بهداشتي بايد دقت كرد كه در آنها مواد مرطوب‌كننده يا چربي به كار رفته باشد. مواد شوينده و صابون‌هاي‌تان نيز بايد مخصوص پوست‌هاي خشك باشند. دركل بهتر است قبل از انتخاب هر محصولي ابتدا به پزشك مراجعه كنيد و علت خشكي پوست خود را پيدا كنيد.

با پوست تركيبي چه كار كنيم؟

پوست تركيبي شامل نقاط خشك، چرب و معمولي مي‌شود. در اين موارد معمولا پوست بيني، چرب و پوست گونه، معمولا یا خشک است. باتوجه به نوع پوست در هر بخش از بدن، بايد از محصولات مراقبتي همان نوع پوست استفاده كنيد.

مثلا اگر پوست بيني شما چرب است قبل از آرايش از لوسیون مرطوب‌كننده استفاده كنيد. كرم چرب، بيني چرب را براق‌تر مي‌كند.

پوست و مو

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید