0

پوست و مو

معجزات سیب زمینی برای پوست و مو

سپتامبر 17, 2016 در 8:14 ق.ظ توسط

معجزات سیب زمینی برای پوست و مو:سیب زمینی گیاهی است که خواص زیادی دارد و برای بدن بسیار مفید است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که آب سیب زمینی برای پوست معجزه می کند.

رفع جوش و آکنه:
آب سیب زمینی التهاب، سوزش، خارش، جوش و آکنه، زخم و کبودی پوست را کاهش می دهد. برش های سیب زمینی روی بخش هایی از پوست تان که دچار جوش و آکنه شده قرار دهید. با استفاده از این روش مشاهده خواهید کرد که جوش های صورت تان کوچک تر شده است.rafe-joosh-ba-sibzamini

تمیز نمودن پوست صورت:
یک عدد سیب زمینی را رنده کرده و آب آن را بگیرید و با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید و این مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید. با استفاده مرتب از این ماسک منافذ پوست شما به خوبی تمیز می شوند. این ماسک یک نوع ماسک پاک کننده طبیعی پوست صورت می باشد.tamiz-kardan-soorat-ba-sibzamini

رفع نقاط تیره روی پوست:
سیب زمینی خاصیت روشن کنندگی طبیعی دارد و همراه با آب لیمو که خصوصیات مشابهی دارد می تواند به صورت طبیعی پوست تیره را روشن کند. برای بهره گیری از این ویژگی، آب سیب زمینی را با آب لیمو به مقادیر مساوی مخلوط کنید و مخلوط به دست آمده را روی نقاط تیره شده پوست قرار دهید، اگر این روش را به طور مرتب انجام دهید نقاط تیره شده پوست صورت تان به صورت چشمگیری روشن خواهد شد.

از بین بردن چین و چروک صورت و دور چشم:
مقدار مساوی آب سیب زمینی و کشک را با هم مخلوط. سپس یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به مخلوط اضافه کنید تا ماسک صورت سیب زمینی و کشک حاصل شود. این ماسک را بر روی پوست صورت و دور چشم خود مالیده و ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس پوست صورت خود را بشویید. این ماسک چین و چروک صورت را از بین می برد و پوست شما را مرطوب می کند و به علاوه استفاده از روغن زیتون در این ماسک سیاهی و چروک دور چشم را نیز از بین می برد.az-beyn-bordan-siahi-dore-cheshm

رفع سیاهی زیر چشم:
آب سیب زمینی تازه را با استفاده از پنبه زیر چشم تان بمالید.اجازه دهید ۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند و بعد با آب سرد آن را بشورید. این کار را حداقل دو بار در هفته انجام دهید. سیب زمینی دارای ماده روشن کننده ای است که سبب کاهش سیاهی زیر چشم می شود.

از بین بردن پف چشم:
هر شب برش های سیب زمینی را روی چشم های تان قرار دهید.
روش دیگر، استفاده از مخلوط آب سیب زمینی و آب خیار است که به مدت یک ربع روی پوست و دور چشم تان قرار میدهید. سیب زمینی و خیار هردو خاصیت آرام کنندگی دارند و باعث می شود چشمان خسته، خنک و پف دور چشم از بین برود .

روشن شدن زیر بغل:
سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می کند و باعث روشن شدن پوست می شود. از اثر روشن کننده سیب زمینی می توانید برای از بین رفتن تیرگی زیر بغل استفاده کنید. برای اینکه آب سیب زمینی تاثیر بیشتری در روشن نمودن زیر بغل داشته باشد، می توانید آب سیب زمینی را با آب لیمو و عسل مخلوط کنید و زیر بغل بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید. این کار را حداقل دو بار در هفته انجام دهید.rooshan-shodan-zirbaghal

تغذیه موهای خشک:
مخلوط آلوئورا و آب سیب زمینی بهترین مواد برای تقویت موهای خشک است. آب سیب زمینی خام سرشار از پروتئین، فسفر، ویتامین A، B و C بوده و به از بین رفتن خشکی موها کمک زیادی می کند.

 از بین بردن موهای سفید:
سیب زمینی را پوست بکنید و پوست آن‌ها را در 2 لیوان آب به مدت 5 دقیقه بجوشانید و کنار بگذارید تا خنک شود. موهایتان را بعد از شست‌وشو با شامپو با این ترکیب ماساژ دهید؛ خواهید دید که موهای سفیدتان ناپدید می‌شود.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید