0

پوست و مو

چه رژ لبی به پوست من می آید؟

آوریل 21, 2018 در 2:55 ب.ظ توسط

چه رژ لبی به پوست من می آید؟

چه رژ لبی به پوست من می آید؟

از میان هزاران رنگ رژلب  موجود در بازار، انتخاب رنگ رژ لب مناسبی  که با پوستتان هماهنگ باشد و شما را زیباتر جلوه دهد، کار سخت و هوشمندانه ای است که اگر به خوبی انجام شود، جذابیت شما را دو چندان می­کند. در انتخاب رژ لب پیش از هر چیز تناسب آن با رنگ پوستتان را در نظر بگیرید و بدانید که پوست صورت تان چه تنی دارد، زرد و گرم، صورتی و سرد یا خنثی؟

مطمئنا آنچه روی رنگ رژ لب تان تاثیر می گذارد، تن پوست تان است. به طور معمول افرادی که تن پوست سردی دارند، با رنگ های سرد رژ لب و آنهایی که پوستی گرم دارند، با رنگ های گرم تر زیباتر خواهند شد. پوست های خنثی هم با هر رنگ رژلبی زیبا و جذاب به نظر می رسند.

توجه به این جزئیات کوچک می تواند در بسیاری از زمینه­های زیبایی و مد کمک کند، و شما بدون نیاز به انجام آرایش­های سنگین یا پوشیدن لباس های مجلل فقط با رعایت هارمونی رنگ ها و انتخاب صحیح تناژ آرایش­تان، زیبا، شیک و به روز جلوه خواهید کرد.

اصول انتخاب رژ لب

برای انتخاب رنگ رز مناسب، اگر امکان تست فراهم نبود آن را کنار لبتان روی صورت نگه دارید و هماهنگی آن را با پوستتان ببینید.

در مرحله بعد، نوع استفاده تان را مشخص کنید. شما باید رژلبی که در طول روز در محیط کار یا در دانشگاه و خرید استفاده م­ی کنید را از رژ لب های مهمانی­تان متمایز کنید. برای استفاده روزانه، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که کمی از رنگ طبیعی لب‌هایتان تیره‌تر است و برای مهمانی‌ها و آرایش شب، رنگی که کاملا تیره‌تر و غلیظ تر است و جلب توجه بیشتری دارد را انتخاب نمایید.

 

 

چه رژ لبی به پوست من می آید؟

رنگ رژ مناسب برای پوست های سفید

اگر پوست شما سفید است و در آفتاب به سرعت می­سوزید و قرمز می­شوید، تن پوستتان سرد است و بهتر است از رژ لب­هایی با رنگ های قرمز، صورتی و گلبهی و گوشتی استفاده کنید. اما باید از استفاده ی رنگ هایی که تن بژ و طلایی دارند خودداری کنید، به این دلیل که رنگ روشن پوست­تان را تشدید و چهره شما را بی روح و خسته نشان می دهد.

 

رنگ رژ مناسب برای پوست های گندمی

کسانی که تن پوست گندمی یا  معمولی دارند، از قدرت انتخاب بیشتری برخوردارند و چون پوستشان بیشتر به تن گرم نزدیک است، اگر رنگ هایی مثل قرمز ،جگری و بنفش را برای رژ لب انتخاب کنند، زیباتر خواهند شد. رنگ قرمز مایل به قهوه ای هم به جذابیت شما می افزاید.

 

رنگ رژ مناسب برای پوست های تیره

منظور از پوست تیره همان تن پوست زیتونی است. تناژ پوست شما گرم است و انتخاب رنگ های بنفش، بهترین انتخاب برای شماست. شما همچنین می توانید از رنگ های گلبهی، جگری، صورتی پر رنگ و نارنجی استفاده کنید اما رنگ های قهوه ای بدترین  رنگ برای شماست.

 

چه رژ لبی به پوست من می آید؟

نحوه آرایش لب­ها

رژلب های تیره لب های شما را کوچکتر و رژلب های روشن، لب های شما را پهن تر نشان می­دهند. اگر دوست ندارید لب هایتان کوچک دیده شود، از خط لب استفاده کنید و  آن را پايينتر از خط معمولي لب بکشید و سپس آن را با رژ لب پرکنید. همچنين کمي وازلين يا برق لب به وسط لب پايين بماليد تا آن را برجسته تر جلوه دهد.

به طور کلی خط لب برای اصلاح فرم و مدل لب بسیار موثر است. اگر گوشه لب هایتان رو به پایین است، با کشیدن خط لب آن را رو به بالا نشان دهید. لبهاي نامساوي را نيز مي توان با کشيدن خطوط در جاهاي لازم يکنواخت نمود.

 

انتخاب رژلب با کیفیت و استاندارد

از آنجایی که رژلب پرمصرف ترین لوازم آرایش در بین خانم­هاست و تقریبا بیشتر خانم ها به طور روزانه از آن استفاده می­کنند، کیفیت و سلامتی آن بسیار مهم است و باید به مواد تشکیل دهنده و کارخانه سازنده آن به خوبی دقت کنید.

رژلب را همیشه از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر بخرید. رژلبی که انتخاب می­کنید باید دارای بسته بندی و تاریخ تولید و مصرف باشد. بعد از استفاده از نمونه ها (تستر) روی دست، به سرعت دستتان را بشویید و هیچگاه از آن­ها روی لبتان امتحان نکنید، چون کاملا غیربهداشتی است و می تواند آلودگی­های زیادی را وارد بدن شما کند. ممکن است در صورت ابتلای مشتری قبلی به تبخال، حتی در مرحله ابتدایی اش، این ویروس به شما هم منتقل شود.

 

 

برچسب‌ها, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید